Nowa cześć szpitala oficjalnie otwarta

W niedzielę 30 czerwca w Szpitalu Powiatowym w Chmielniku otwarto nowy Blok Operacyjny oraz Izbę Przyjęć.

Otwarcie odbyło się przed wejściem do nowej części szpitala.  Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Rybczyk. Wspomniała ona krótką historię rozbudowy szpitala, pozyskiwania środków, przygotowywania dokumentacji oraz samą realizację projektu. Po wystąpieniu Pani Dyrektor otrzymała podziękowania oraz datek na szpital od Rady Gminy w Chmielniku.

Otwarcie rozpoczęło się symbolicznym przecięciem wstęgi przez osoby, które przyczyniły się do powstania nowej części szpitala. Następnie kapelan ksiądz proboszcz Franciszek Siarek poświęcił cały budynek. Później odbyło się jego zwiedzanie.

Zaproszeni goście przeszli następnie do Domu Kultury w Chmielniku gdzie spożyli posiłek przygotowany przez kuchnię szpitalną.